Nekoliko je stvari koje ukazuju na to da je budućnost WebGL-a dobra:
Iako prihvatanje WebGL-a ide trenutno uzlaznom putanjom, na ovom se mestu mora spomenuti i Adobe Flash tehnologija koja se obično razmatra kao najveći konkurent WebGL-u. Flash, kroz Stage3D API takođe omogućava kreiranje hardware-accelerated grafičkog sadržaja, ima veliku zajednicu, veliki broj alata i rešenja kao i kompanije čije se poslovanje (i zarada) zasnivaju na ovoj tehnologiji. Takođe, WebGL je u razvoju i iako se polako formira zajednica, grafički sistemi se unapređuju i proizvođači browser-a prate razvoj svojim implementacijama, ova tehnologija pred sobom još uvek ima zadatak da se potpuno integriše i prihvati kao standard. Zbog svega ovoga će Flash sigurno ostati konkurentan i u budućnosti.
Međutim, ono što se obično razmatra kao najveći problem sa ovom tehnologijom je što je Flash proprietary softver (vlasništvo Adobe kompanije) i predstavlja non-standard API. Drugi problem je to što se Flash aplikacije ne integrišu prirodno sa drugim tehnologijama. Sa ubrzanim razvojem i prihvatanjem novih web tehnologija, razvojem kolaborativnog udaljenog razvoja, promenom tehnološke svesti i sve otvorenijim pristupom razvoju (razvoj standarda, Git ekspanzija i slično) ovo mogu biti značajna ograničenja Flash tehnologije u budućnosti.
Mozilla je ove godine predstavila specifikaciju za WebGL 2 prototip koja se bazira na OpenGL ES 3.0 specifikaciji. Iako je nezavisno razvijana u Mozilla organizaciji, kako se navodi na zvaničnom sajtu [28], u WebGL radnoj grupi postoji interesovanje i namera za razvojem ovakve specifikacije.
Ovo je još jedan signal da WebGL ima tendenciju da ostane prisutan na tržištu kao i da se nastavi sa njegovim razvojem.